Arda Turan, Makro İnşaat sponsorluğunda Başakşehir’e transfer oldu.


 

Değerli Başakşehirli hemşehrilerimiz ve kıymetli sporseverler,

Sizlerin de yakından takip ettiği üzere, milli bir değer olarak gördüğümüz Arda Turan evladımız Türkiyemize geri döndü ve ligin ikinci yarısından itibaren Başakşehir Futbol Kulübü için ter dökecek. Başakşehir Futbol Kulübü’nün ana sponsoru olarak bu transfere katkılarımız dolayısıyla sizlerden çok yoğun  teşekkür almamız üzerine biz de küçük bir açıklama yapmak ve siz değerli  Başakşehirlilere, tüm sporseverlere, ortaya koydukları başarılı sportif  performans  için yönetiminden teknik heyetine ve takımdaki yıldızlarımıza kadar bütün Başakşehir Futbol Kulübü ailesine teşekkür etmek istedik.

Başta gayrimenkul sektörü olmak üzere sanayi, sağlık ve turizm alanlarında  birçok yatırımı olan grubumuz, doğduğu ve büyüdüğü Başakşehir ilçemize her zaman olduğu gibi bugün de katkı yapmaktan büyük mutluluk duyuyor, Başakşehir'in sosyal, kültürel ve sportif anlamda gelişmesi, daha ileriye gitmesi için her türlü desteği vermeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda ana sponsorluğunu üstlendiğimiz Başakşehir Futbol Kulübü'nün başarılarıyla da gurur duyuyoruz.

Başakşehir’e olan bağlılığımızı göstermeye ve ilçemize olan borcumuzu  elimizden geldiğince ödemeye daima gayret ettik, etmeye de devam ediyoruz. Hem Makro İnşaat markamızın Başakşehir’de yoğun yatırımlarının olması hem de Sayın Başkan Göksel Gümüşdağ ile 16 yıla uzanan kişisel dostluğumuzdan ötürü kulübün lansmanının hemen ertesi günü ana sponsor olarak görev üstlendik.

Sayın Göksel Gümüşdağ ile Türk sporuna nasıl destek verebileceğimizi, kulübün kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinin neler olabileceğini konuştuk, tespitler yaptık ve çalışmalar gerçekleştirdik. Bugün baktığımızda kulübün öngörülenden çok daha yüksek bir ilerleme performansı ortaya koyması, Sayın Gümüşdağ’ın vizyonunu ortaya çıkarmakta ve gelecek dönemler için de yüksek başarı elde edilmesi hedeflerini pekiştirmektedir. Bizler kendisinin vizyonuna güveniyoruz ve gelecek dönem hedeflerine ulaşılacağına yönelik olarak da inancımız tamdır ve desteğimiz sonuna kadar sürecektir. Ayrıca, Makro İnşaat olarak Başakşehir ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı da çok mutluyuz.

Arda Turan, dünya çapında kendisini kanıtlamış, yurtdışındaki futbol hayatında tüm dünya futbolseverlerinin gönlünü kazanmış son derece başarılı bir evladımız. Arda Turan bizim milli değerimiz. Milli değerlerimize öncelikle bizim sahip çıkmamız ve sahiplenmemiz lazım. Bu nedenle Türkiye’nin bu değerine sahip çıkmayı görev saydık. Bundan dolayı gurur duyuyoruz. Bunun aynı zamanda kendimize olan güvenin de bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Sayın Göksel Gümüşdağ ile görüşerek elimizi taşın altına koyacağımızı ve bu transferin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa, maddi ve manevi her türlü desteği vereceğimizi belirttik. Neticede bu transferin gerçekleşmesine katkı verdiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Arda Turan’ın başarılarına yenilerini ekleyeceğine, hem Başakşehir’e hem de Türk futboluna çok büyük katkı yapacağına inanıyor, transferin Başakşehirimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle Sayın Başkanımız Göksel Gümüşdağ’a, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve ekibine, kulüpteki hepsi birbirinden kıymetli sayısız yıldız futbolcuya ve tüm ekibe ligin ikinci yarısında başarılar diliyoruz.

Başakşehir’i seviyor ve gurur duyuyoruz.

Gösterdiğiniz ilgi ve teveccüh için Grubumuz ve Makro İnşaat ailesi adına siz değerli Başakşehirli hemşehrilerimize ve kıymetli sporseverlere teşekkür eder, saygılarımızı sunarım.

 

Ercan Uyan
Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı