+90 850 228 70 71

Başkandan Mesaj

YÖNETİM KURULU BAŞKANINDAN MESAJ

Başkandan Mesaj

Makro İnşaat olarak kurulduğumuz 2004 yılında temel olarak belirlemiş olduğumuz prensipleri hiç taviz vermeden uyguluyor ve bunun neticesinde de başarılı işlere imza atıyoruz.

Bugüne kadar ürettiğimiz ve devam eden projelerimizde 6701 konut, 362 ticari ünite ve birçok sosyal tesis, okul ve ibadethane olmak üzere toplam 600.000 m2'lik inşaat alanına ulaşmış bulunuyoruz. Kısa sürede yakalamış olduğumuz bu başarının, işin en başında belirlemiş olduğumuz temel prensiplere bağlı kalmanın neticesi olduğuna inanıyoruz. Bu temel prensipleri burada ve sizlerle paylaşmakta fayda görüyoruz.

Şöyle ki, Makro İnşaat dün olduğu gibi bugün ve yarın da aşağıdaki temel prensipleri uygulamış ve uygulamaya da inşallah devam edecektir.

  1. Mükemmeli yakalamaya çalışmak, yaptığımız her işin en mükemmelini yapmak.
  2. Çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin hakkını zamanında ve tam ödemek.
  3. Doğru ve güven duyulan bir tacir olmak, aldatmamak ve sözünde durmak.

Bu prensiplerin bugüne kadar sonucu olarak, hiçbir işimizde ve projemizde geç teslim yapmadık. Aksine 3 ila 14 ay arasında değişen sürelerde tüm projelerimizde erken teslim yaptık. İş yaptığımız idareler nezdinde hep kalitesiyle örnek gösterilen bir şirket olduk. Hiçbir tedarikçimizle alacak-verecek davası yaşamadık, tüm ödemelerimizi ve çeklerimizi sorunsuz ve zamanında yaptık. Çalışanlarımızın eğitimine önem verdik, onları başarımızın gerçek sahipleri bildik. Kurumsallaşmayı kurallar kümesi olarak değil, insana bağlı olmayan sisteme dayalı bir biçimde toplam kalite yönetimimizin gerçekleşmesine araç olarak gördük. Sözümüzde bugüne kadar hep durduk. Para kazanmayı değil, başarmayı ülkemize daha çok vergi ödemeyi (her yıl bağlı olduğumuz vergi dairesinde ilk on sırada yer aldık), daha çok istihdam oluşturmayı hedefledik (3500 kişiye yakın istihdam) ve elhamdülillah gerçekleştirdik. Satış ve teslim sonrası müşteri memnuniyetini çok önemsedik. Web sayfamızdan herhangi bir projemiz ile ilgili ulaşan talep, destek ve şikayete 24 saat içerisinde dönüş yapacak altyapı ve sistemi kurduk.

Bugünden sonra da ana hedefimiz, bu temel prensiplerimize bağlı kalarak çalışmak, ülkemize ve sektörümüze değer katan bir aktör olmaktır.

Saygılarımla,

Ercan UYAN
Yönetim Kurulu Başkanı